جراحی پلک

جراحی پلک
جراحی پلک: چشم ها و ابروها می توانند در زیبایی هر شخصی تأثیر بسزایی داشته باشند. با افزایش سن ، مشکلاتی مانند ورم پلک ، افتادگی پلک ، افتادگی ابرو ، کاهش حجم چربی در صورت و چین و چروک ایجاد می شود. همچنین ارثی یا محیطی داشته باشید.

امروزه از روش های مختلف جوان سازی برای از بین بردن این مشکلات مانند بوتاکس ، تزریق چربی ، تزریق ژل استفاده می شود که جراحی نیستند و می توانند برای مدتی زیبایی را ایجاد کنند.

اما روش دیگری به نام جراحی پلک وجود دارد که توسط متخصصان انجام می شود و می تواند به افرادی که از این مشکلات رنج می برند کمک کند.

دلایل جراحی پلک چیست؟
جراحی زیبایی پلک که در پزشکی بلفاروپلاستی نیز نامیده می شود. این یکی از رایج ترین جراحی های زیبایی است که طرفداران آن در سراسر جهان در حال افزایش است.

هدف از جراحی زیبایی پلک از بین بردن پف و افتادگی پلک های بالا و پایین و به طور کلی بهبود ظاهر پلک ها و بازگرداندن شادابی و جوانی آنها است.

لازم به ذکر است که در برخی افراد افتادگی پلک به قدری گسترده است که زمینه بینایی آنها را مختل می کند ، در این حالت جراحی پلک علاوه بر بهبود ظاهر پلک ها ، زمینه بینایی را نیز بهبود می بخشد .

جراحی پلک

باید توجه داشت که افتادگی و متورم شدن پلک ها معمولاً به دلیل عوامل ارثی است ، اما در بعضی موارد ممکن است به دلیل برخی عوامل محیطی باشد. مانند پیری ، عادت های بد غذایی ، قرار گرفتن طولانی مدت در معرض آفتاب و نور خورشید و …

موارد بالا ، همانطور که گفته شد ، باعث پف و افتادگی پلک می شود. در نتیجه ، می تواند احساس خستگی و رخوت در چهره شما ایجاد کند و حتی در بعضی موارد باعث پیرتر از سن واقعی شود.

بنابراین افرادی که با این مشکلات پلک روبرو هستند با انجام جراحی زیبایی پلک می توانند از افتادگی و پف پلک خود خلاص شوند و صورت جوان و شادابی پیدا کنند.

سن مناسب برای جراحی پلک
طبق نظر اکثر پزشکان ، اغلب انجام عمل جراحی زیبایی پلک از سن 30 سالگی توصیه می شود.

البته توجه داشته باشید که در بعضی موارد ، بسته به نیاز بیمار و با صلاحدید پزشک ، فرد ممکن است در سنین پایین تر جراحی پلک انجام دهد.

جراحی زیبایی پلک فوقانی
در جراحی پلک فوقانی ، جراح متخصص پس از برش دقیق چین طبیعی پلک ، و همچنین جیب های چربی اضافی ، پوست و بافت اضافی پشت چشم را از بین می برد.

سپس برش های ایجاد شده را بخیه می زند.

جراحی پلک فوقانی به زیبایی و جذابیت پلک فوقانی کمک می کند.

جراحی پلک پایین
جراحی پلک پایین ممکن است با هدف از بین بردن چربی جمع شده در زیر چشم یا کیسه های زیر چشم انجام شود.

برش ها معمولاً زیر مژه ها به گونه ای ایجاد می شوند که به هیچ وجه قابل شناسایی نیستند و در این جراحی به تشخیص جراح پوست پلک و چربی اضافی برداشته می شود.

علاوه بر این ، در طی جراحی پلک پایین ، کیسه های چشم با صاف و سفت شدن پوست زیر چشم برداشته می شود.

مدت زمان جراحی زیبایی پلک
به طور کلی گفته می شود که زمان لازم برای جراحی زیبایی پلک بین 2 تا 3 ساعت است. اما این مدت زمان بسته به میزان جراحی پلک متفاوت خواهد بود. بنابراین نمی توان زمان خاصی را برای این کار تعیین کرد.

اندازه گیری قبل از جراحی پلک
همانطور که می دانید اولین و مهمترین مرحله برای هر جراحی انتخاب یک جراح واجد شرایط است ، زیرا بین جراح پلک و نتیجه جراحی زیبایی پلک رابطه مستقیمی وجود دارد ، بنابراین در انتخاب بسیار مراقب باشید. از یک جراح پلک برای گرفتن بهترین نتیجه
اگر بدن بیمار به داروی خاصی حساسیت دارد و واکنش نشان می دهد ، پزشک باید از این موضوع آگاه باشد.
پزشک مجموعه ای از آزمایشات را برای بیمارانی که قصد جراحی زیبایی پلک را دارند تجویز می کند. بیماران نباید در انجام این آزمایشات بی توجه باشند زیرا پاسخ آنها بسیار مهم است.
بهتر است بیماران وقتی برای جراحی زیبایی پلک به بیمارستان می روند تنها نباشند.
به افرادی که تصمیم به جراحی زیبایی پلک داده اند ، توصیه می شود از استفاده از هر گونه دارو خودداری کنند.

درباره ی Ecrbbyio0850

مطلب پیشنهادی

جراحی گوش

جراحی گوش یا اتوپلاستی جراحی گوش یا اتوپلاستی برای اصلاح ظاهر گوش انجام می شود …